תיאור המסלול JMUT Challenge 

71.5K/2900D

(לקישור המסלול ליחצו כאן

(לקישור קובץ gpx ליחצו כאן

מסלול הדגל של הרי ירושלים יוצא מבר בהר ב01:00 לפנות בוקר שישי 11/3/2022, לכיוון עין קובי דרך שבילי עפר וסינגלים מפותלים. לאחר הירידה הטכנית של עין קובי והמעבר מתחת לגשר, מטפסים ליד קנדי דרך שביל הפיראט וחירבת סעדים. זאת היא הפסגה הגבוהה במסלול ותצפית מרהיבה על כל האזור, גם בלילה. תחנת ההזנה נמצאת מתחת לפסגה. משם רצים על שביל המעיינות שמוריד אותנו אל אבן ספיר וואדי סטף. מכאן עולים להר איתן דרך שביל השומרות. בסוף השביל מחכה התחנה הבאה. משם יורדים משביל הר איתן דרך שביל ישראל הישן אל שביל רחב היורד אל תחנת מקורות. עליה קצרה וקשוחה מחברת אותנו לשביל צובה סורק המוריד את הרצים אל נחל שורק ואל בסיס העליה לנחל קטלב. זהו חלק קצרצר החופף בין ההקפה הראשונה לשניה. לא להתבלבל! כרגע עולים אל מעלה קטלב שנפתח אלינו בשלל צבעים עם הזריחה(בסוף ההקפה השניה יגיע תורו של דיר א שייח המסומן בירוק). ברגע שהגענו לחניון בר בהר עליון מצטיידים מחדש ומטעינים אנרגיות ו… יוצאים להקפת Adventure המתוארת מטה. סה"כ 71.5ק"מ עם כ2900 מטר טיפוס מצטבר. מיועד למנוסים בלבד ולהרפתקנים שביניכם.

תיאור המסלול  JMUT Adventure

38K/1800D

(לקישור המסלול ליחצו כאן)

(לקישור קובץ gpx ליחצו כאן

מסלול קשוח וטכני בחלקו הגדול ! 38 קמ עם 1800 מטרים של טיפוס מצטבר . שימו לב , המסלול מתאים אך ורק לבעלי נסיון בריצות שטח , ובמסלולים מאתגרים ! הזינוק ממתחם בר-בהר 06:00 בבוקר, מעט לפני הזריחה של יום שישי 11/3/22, יציאה מהמתחם מערבה לשביל רחב , כעבור 5 קמ לערך , בסמוך למערת הנטיפים, מתחברים לסינגל טכני במגמת ירידה לכיוון נחל שורק . עם ההגעה לנחל עוברים מתחת לפסי מסילת הרכבת , חוצים בזהירות (!) את הנחל ומתחילים בטיפוס טכני ומאתגר של מעלה שמשון לקראת הגעה לכיסלון ולאנדרטת מגילות האש. ממשיכים מערבה על מסלול טכני למחצה לכיוון יער תימן שם נמצאת תחנת הרענון הראשונה בסמוך לכביש, לאחר התרעננות חוצים בזהירות את כביש 395 וממשיכים מטה בירידה תלולה מאוד לכיוון מערת בני ברית (מקום שכל רץ שטח יכיר גם עם עינים סגורות…) , ממשיכים בטיפוס לסינגל כרמיליה הידוע לשמצה עד לחיבור עם דרך נוף צפונית , מכאן המסלול ממשיך על שבילים לבנים , בואך בית מאיר. מעט לפני הישוב שורש שוב מתחילים לרדת לנחל כיסלון, מספר קילומטרים מערבה על הנחל ואנו חוברים לטיפוס קשה בואך דרך נוף דרומית , שבסופו אנו מגיעים שוב להצטלבות עם כביש 395 ולתחנת הרענון השניה. לאחר התרעננות נחצה בזהירות את הכביש ונמשיך בשביל לבן לכיוון רמת רזיאל , ומשם ירידה מהירה דרך סינגל Devil’s tale (שתרוצו שם תבינו את מקור השם) לכיוון נחל שורק, לאחר מספר קמ שטוחים לאורך הנחל חוברים לסינגל דיר-א-שיח’ ,טיפוס קשוח ואחרון בואך נס הרים , בפאתי הישוב פונים מזרחה חזרה למתחם בר-בהר לסיום ההרפתקאה.

תיאור המסלול   JMUT Promise

22K/900D

(לקישור המסלול ליחצו כאן)

(לקישור קובץ gpx ליחצו כאן

מסלול קצר יותר של 22 קמ עם 900 מטרים של טיפוס מצטבר. הזינוק ב06:05 בבוקר ביום שישי (11/3/22) ממתחם בר בהר. יציאה מהמתחם מערבה לשביל רחב , כעבור 5 קמ לערך, בסמוך למערת הנטיפים, מתחברים לסינגל טכני במגמת ירידה לכיוון נחל שורק. עם ההגעה לנחל עוברים מתחת לפסי מסילת הרכבת, חוצים בזהירות (!) את הנחל ומתחילים בטיפוס טכני ומאתגר של מעלה שמשון לקראת הגעה לישוב כיסלון, מעט לפני לאנדרטת מגילות האש פונים מזרחה עד הגעה לרמת רזיאל, ומשם ירידה מהירה דרך סינגל Devil’s tale (שתרוצו שם תבינו את מקור השם) לכיוון נחל שורק, לאחר מספר קמ שטוחים לאורך הנחל חוברים לסינגל דיר-א-שיח’ ,טיפוס קשוח ואחרון בואך נס הרים , בפאתי הישוב פונים מזרחה חזרה למתחם בר-בהר.